Akce

KŘIŽNÍK TĚLESNÝCH VOD ~ Jóga pro zdravý kříž | datum konání 24.3.2023

 

KŘIŽNÍK TĚLESNÝCH VOD ~ Jóga pro zdravý kříž

Zveme vás v pátek 24. března od 17:30 do 20:30 na jedinečný prožitkový 3 hodinový workshop s výjimečnou lektorkou Lucií Königovou na téma zdravý kříž

• komorní prostředí, malá skupinka 
• plavba posvátnými vodami těla 

• spojení fyziologie a biotensegrity 

• souvislost energetiky a symboliky 

• hormonální a mozkomíšní vitalita 

• praxe pro zdravé SI skloubení 

• ásany pro stabilitu i pohyblivost 

• od kosti k lehkosti... těla i mysli, srdce i dechu

 

Kříž je nejen v józe posvátnou kostí. Zaplouvá do pánve jako křižník do posvátných vod páteřní opory. Je přídí pánve i kormidlem páteře. Je klíčem k delikátní rovnováze stability a pohyblivosti pánve.

 

S křížem je někdy kříž… když chybí nebo přebývá stabilita nebo pohyblivost. Když vodní element vládnoucí pánvi zamrzá v napětí nebo se vypaří z nedostatku opory a ukotvení.

Když si pánevní dno představíme jako klenbu, kterou je, pak kříž je jejím hlavním klenákem. Je zaklenut svými nepravidelnými zubatými výběžky do drsnatin obou pánevních pletenců a vytváří křížokyčelní skloubení (SI). 

Kost křížová, v návaznosti na všechny okolní, blízké i vzdálené struktury, přenáší váhu vzpřímené horní části těla. 

 

Současně je hydraulickou pumpou mozkomíšního moku a jeho funkce i zdraví jsou velmi silně napojeny na stav orgánů malé pánve - od dělohy, a vaječníků, respektive varlat a chámovodů, přes močový měchýře až po usazení tlustého střeva.

 

Na tomto workshopu nahlédnete do této oblasti bohaté na fyziologickou, biotensegritní, energetickou i duchovní symboliku z hlediska jógy a ájurvédy. 

 

V praxi se pak vydáme na plavbu posvátnými vodami naší pánve tak, aby křižník našeho pohybu nacházel rovnováhu mezi stabilitou a pohyblivostí a uvolňoval potenciál vitality pánve, hlubinné základny páteře, z níž vzchází a vyrůstá všechen pohyb i život.

 

Cena: 690 Kč

 

Přihlásit na akci: Jóga pro zdravý kříž

LUCIE KÖNIGOVÁ

Mým záměrem je tříbit v sobě i lidech okolo vnímavost k sobě a k životu. Chuť se zájmem, hravostí, lehkostí, otevřeností a současně klidnou, soustředěnou pozorností v první řadě zakoušet, cokoli se právě děje - se vším všudy.